FORUM FOTOGRAFII SI APARATE FOTO
aici puteti discuta despre aparate foto si fotografii
Lista Forumurilor Pe Tematici
FORUM FOTOGRAFII SI APARATE FOTO | Inregistrare | Login

POZE FORUM FOTOGRAFII SI APARATE FOTO

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
deeazuzu82
Femeie
24 ani
Cluj
cauta Barbat
27 - 62 ani
FORUM FOTOGRAFII SI APARATE FOTO / aparate foto digitale slr & obiective / Alternativa free la Nikon Capture NX; Time Lapse pe D3100 Moderat de Windu, mifu
Autor
Mesaj Pagini: 1
lufoto
Membru nou

Din: Cluj
Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 42
Eram curios dacă există o alternativă free la Nikon Captue NX, pentru a controla aparatul direct de pe calculator, mai ales cum D3100 și D90 nu au funcția time lapse...

Am căutat și am găsit un progrămel interesant, și continuānd să experimentez, am descoperit și cum poate fi folosit un webcam pe post de senzor de mișcare pentru DSLR . Găsiți povestea completă pe http://fotografiecluj.blogspot.com/2013 ... -time.html .

(E o soluție la care am ajuns practic fără să scriu un rānd de programare, sunt sigur că un programator ar ajunge la o soluție mai eficientă de a face toate aplicațiile de control al aparatului și webcam-ului să interacționeze).


_______________________________________
Mai multe despre mine pe http://fotografiecluj.blogspot.ro/ si http://Facebook.com/LuFotoCj .

pus acum 13 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la