FORUM FOTOGRAFII SI APARATE FOTO
aici puteti discuta despre aparate foto si fotografii
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
FORUM FOTOGRAFII SI APARATE FOTO | Inregistrare | Login
POZE FORUM FOTOGRAFII SI APARATE FOTO
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: deeazuzu82
 | Femeie 24 ani Cluj cauta Barbat 27 - 62 ani |
|
|
lufoto
Membru nou
Din: Cluj
Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 42
|
|
Eram curios dacă există o alternativă free la Nikon Captue NX, pentru a controla aparatul direct de pe calculator, mai ales cum D3100 și D90 nu au funcția time lapse...
Am căutat și am găsit un progrămel interesant, și continuānd să experimentez, am descoperit și cum poate fi folosit un webcam pe post de senzor de mișcare pentru DSLR . Găsiți povestea completă pe http://fotografiecluj.blogspot.com/2013 ... -time.html .
(E o soluție la care am ajuns practic fără să scriu un rānd de programare, sunt sigur că un programator ar ajunge la o soluție mai eficientă de a face toate aplicațiile de control al aparatului și webcam-ului să interacționeze).
_______________________________________ Mai multe despre mine pe http://fotografiecluj.blogspot.ro/ si http://Facebook.com/LuFotoCj .
|
|
| pus acum 13 ani |
|